Gülsüm Serra AYDIN

Gülsüm Serra AYDIN

Gülsüm Serra AYDIN

PSİKOLOG

GÜLSÜM SERRA AYDIN

KİŞİSEL BİLGİLER

 

Doğum Tarihi   : 16.05.1998        

Doğum Yeri       : ÜSKÜDAR       

 

 

 

 

İŞ TECRÜBESİ

 

2019/Şubat- Özel İmge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi/ Staj ve Part time çalışma,

 

2020/Mart- Yetim Vakfı Psikolojik Danışmanlık Merkezi/ Gözlem Stajı,

 

2021/Mart- Umut Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi/ halen çalışmaktayım.

 

EĞİTİM BİLGİLERİ

 

2008-2012  İcadiye Ortaokulu

2012-2016  Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

2016- 2020  Işık Üniversitesi(lisans) 3.5 yıl.

 

 

 

SEMİNER ve KURSLAR

 

 

15- 16 Şubat 2020’de Ema Psikolojik Danışmanlık Merkezinde 18 saatlik Oyun Terapisi eğitimi aldım. Oyun terapisine dair bilinenleri (ilkeleri, türleri, gelişim süreci vb), oyuna yönelik terapötik kullanımı, seans sürecini, yönlendirilmiş ve yönlendirilmemiş oyun terapisi, etik konular, aile ile ilk görüşme, DEHB vb. Çocuklarda oyun terapisinin ilerleyişine yönelik konuları içeren eğitim sürecinde bulundum.

25 Nisan 2020’de Mood Psikoloji Danışmanlık Merkezinden online zoom programı üzerinden 8 saatlik Çocuk Değerlendirme Testleri eğitimini aldım. Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Frankfurter Dikkat Testi, Gessell Gelişim Figürleri Testi, Goodenough-Harrıs Bir Adam Çiz Testi, Kent Egy Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirentleri Testi, R.B. Cattell Testi, Bourdon Dikkat Testi eğitimleri hakkında bilgiye sahip olup nasıl uygulandığı ve nasıl hesaplanıp, çizelgesinin çıkarılacağına dair konularda bilgi içeren eğitim sürecini tamamladım.  Temmuz 2021 de Yetişkinlerde Duygu Yönetimi, Dikkat ve Bütünleşme Uygulamaları eğitimimi online olarak tamamladım.

2019 Ekim’de başladığım ve şu anda halen devam eden Pömyap (Psikoloji Öğrencileri Meslek Yasası Platformu) tarafından yürütülen, yazı ekibi PSITHOTH sanal dergi yazısında yazarlık yapıp, aylık olarak farklı psikoloji konulu temalarda ekipçe yazı yayımlıyorum.

Ücretsiz Danışma İçin

Tıklayınız